Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 27.01.2020, 04:41

Меню сайту
Наше опитування
Хто Ви, шановний відвідувач сайту?
Всього відповідей: 89
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук GOOGLE

Історія Васильківського району (до 90 річниці з дня утворення)


Герб
Васильківського району

Район на карті області

Карта районуГеографія
Василькі́вський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця у південно-східній частині Дніпропетровської області України. Створено у 1923 році. Населення становить 33 665 осіб (на 1 лютого 2012 року). Адміністративний центр — селище міського типу Васильківка.
Межує з Межівським, Павлоградським, Петропавлівським, Покровським, Синельниківський районами та Вільнянським, Новомиколаївським районами Запорізької області.
Територія району становить 133,0 тис. га.
Площа сільгоспугідь — 101,2 тис. га, лісових насаджень — 5715 га, пасовищ — 15302 га. Основні водні артерії району — мілководні річки Вовча, Верхня Терса. З природних ресурсів в районі є запаси глини, піску, граніту. Територію району із заходу на схід перетинає двоколійна залізниця Синельникове — Чаплине Придніпровської залізниці та дорога державного значення Дніпропетровськ — Мелітополь.
Історія
У 1707 році за наказом Коша Запорізького на річку Вовчу був виставлений козацький пост, який вів спостереження за рухом татар. Так тут виник запорізький зимівник. Після ліквідації Січі у цій місцевості поселилася група козаків. До них в 1775 році приєдналось чимало родин, що переселилися з-під Кобеляк, що на Полтавщині. Зимівник перетворився на військову слободу Василькова. У вересні 1775 року вона стала Васильківкою. Назва її пов'язана з іменем першого поселенця Василя Покваліпта.
Район створено у 1923 році. До 1923 року Васильківка входила до Катеринославської губернії Павлоградського повіту.
Адміністративний поділ
Район адміністративно-територіально поділявся на 3 селищні ради та 10 сільських рад, які об'єднують 83 населених пунктів та підпорядковані Васильківській районній раді. Адміністративний центр — смт. Васильківка.
Населення
2001 — понад 37 тис. осіб
1 лютого 2011 — 33 902 осіб.
1 лютого 2012 — 33 665 осіб
Економіка
Район — сільськогосподарський, поширене вирощування зерно-кормових культур та м'ясо-молочне тваринництво. У сільському господарстві використовується 118,4 тис. га сільськогосподарських угідь, з них ріллі — 100,3 тис. га.
У районі працюють 264 агроформування та 6 промислових підприємств: ВАТ «Пресвузол» (запасні частини до пресів), ДП «Васильківський сирзавод» АК "Комбінат «Придніпровський», ЗАТ «Комбікормовий завод» (рослинне масло, мука, комбікорм), ВАТ «Васильківська агропромтехніка», ОП «Васильківський комбінат промбудматеріалів». Є телефонна станція, намічається стійка тенденція росту виробництва і вкладення коштів інвесторів у розвиток сільськогосподарського виробництва.
Освіта та культура
У районі функціонують загальноосвітні школи, навчально-виховні комплекси, дитячі садки, будинки культури, бібліотека, дитяча музична школа, професійно-технічне училище.
Охорона здоров'я
Медичну допомогу населенню надають районна та дільнична лікарні, фельдшерсько-акушерських пункти, психоневрологічна лікарня, санепідстанція.Дивіться також:
"Самовідданий труд небайдужих людей додає завжди віри в світлий завтрашній день". Стаття з газети "Васильківський вісник" № 15 (11177) від 22 лютого 2013 року Завантажити 33,7 кБ.docx
Форма входуОфіційний сайт Васильківського району* * * * *

Погода
Дубовики 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

* * * * *Copyright MyCorp © 2020