Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 20.01.2020, 05:19

Меню сайту
Наше опитування
Хто Ви, шановний відвідувач сайту?
Всього відповідей: 89
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук GOOGLE

Наша мова солов’їна

Наша мова солов’їна

Мова, наша мова, мова кольорова,

В ній гроза травнева, тиша вечорова.

Мова наша, мова - літ минулих повість,

Вічно юна мудрість, сива наша совість


Мова, наша мова - мрійнику - жар-птиця,

Грішнику - спокута, спраглому - криниця.

А для мене, мово, ти - як синє море,

У якому тоне і печаль, і горе

Юрій  Рибчинський  «Наша  мова» .


У школі  21 лютого  було проведено «Свято  української мови» з нагоди відзначення Міжнародного дня  рідної  мови. Зазвичай ми збираємось  дружною шкільною родиною, щоб порадитись, як провести  святкування. Креативна група  прислухалась до порад кожного і вирішили провести конкурс «Знавців української  мови».

Рідна мова... Вона така  особлива, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін  полів і лісів, духмяний  запах рідної землі. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова — це характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі, вона його, народу, цвіт і зав'язь. Ще в дитинстві рідна мова допомагає нам пізнавати світ, відкривати для себе великий і чарівний світ життя. Без мови не може існувати й розвиватися суспільство, бо вона допомагає  висловлювати свої  думки , досягати взаєморозуміння, створювати духовні цінності.

Мова – це  звуки і букви,  це  речення  і зв’язна розповідь, це прислів’я  і скоромовки, це казки  і пісні … На святі учні мали  шанс  продемонструвати  знання з мови, які отримали на уроках  української мови.

У змаганнях приймали участь   дві команди – «Дивослово» і «Мовознавці».

Після змістовної презентації :  команди  побажали  перемоги одна одній   у мовному двобої .

Першим  змаганням  був конкурс  «Казковий». І це не є випадковим. Тому, що немає  у світі людини, яка б не любила  казки. І дорослі, і  малі  із задоволенням  читають,  слухають  казки. Українські  народні казки – це творчість  народу України. Учні із задоволенням відгадували  загадки про казкових героїв. Але не тільки потрібно відгадати казкового героя, але і заспівати пісеньку його.

Під час проведення  свята, ми  згадали  чудовий  звичай  нашого народу,  коли проходять  вулицею села,  вітаються. У вихованих людей  на вустах  слова вітання, прощання,  побажання, подяки. Мороз Богдан, Денисенко Віталій   під час  проведення  конкурсу капітанів  показали, скільки таких слів  є у їхньому арсеналі.

Безліч пісень  уміщує  скарбниця  українського народу.  І ллються   слова  солов’їної  української мови, переплітаються з чарівною  мелодією. Запрошуються для виконання  команди «Дивослово» і «Мовознавці», так розпочався  конкурс української народної пісні .

 Були також проведені конкурси «Метаграми», «Визнач тип речення», «Добери слова до слова», «Змійка», «В’язочка», «Спритний язичок»  та інші. Гарні знання з української мови показали такі учні: Бекетов Дмитро, Мороз Богдан, Денисенко Віталій, Мальцева Анжела, Лиман Ліза, СкСкрипник Дмитро.

Багато  гарних слів почули учні  про рідну українську мову. Мине  час, і діти подорослішають, тому дуже хочеться,  щоб вони зростали у ріднім краї,  з рідним словом. І ніколи не цуралися  рідної мови. Слушно згадати слова М. Рильського:

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно.

Політь бур'ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде!

Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, до рідного народу, не вартий уваги і поваги. І це болить нам, тим, хто любить рідну Україну, рідну мову. Мова служить нам завжди. Щирими словами ми звіряємося у дружбі, словами ніжними  звертаємось до мами,  словами гострими і твердими, «мов криця», даємо відсіч ворогові. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись рідною мовою, не знаючи і не вивчаючи її. 

Форма входуОфіційний сайт Васильківського району* * * * *

Погода
Дубовики 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

* * * * *Copyright MyCorp © 2020